Keramikos edukacijos

Nepamirštama keramikos edukacija ir ekskursija!

UAB „Askovita“ kviečia Jūsų mokyklos moksleivius į keramikos pamokas, dirbtuves ir ekskursiją molio gamybos ceche. Keramikos edukacijos programa „Lietuviškas molis“ skirta 1 – 12 klasių moksleiviams, kurios tikslas – gyvai pristatyti gamybą iš lietuviško molio, susipažinti su keramika, pajausti molio ypatumus praktinių užsiėmimų metu. Visa programa vyks keramikos gamyklos patalpose. „Lietuviškas molis“ programos edukacijoms skirtoje erdvėje bus „mini muziejus“, kuris geriausiai reprezentuoja keramikos galimybes. Visus daiktus, eksponatus ir priemones programos metu dalyviai galės liesti, apžiūrėti, išbandyti. Per tą laiką vaikai susipažins su visais keramikinio dirbinio gaminimo etapais. Tokiu būdu vaikas įgys ne tik žinias, bet ir praktinių igūdžių, kurie turi įtakos profesijos pasirinkimui bei laisvalaikio leidimui ateityje.

Vienu metu priimsime nuo 15 iki 40 dalyvių grupę (tiek, kiek telpa į didelį autobusą). 40 moksleivių grupė bus dalijama į du pogrupius. Mokiniai pasikeisdami, sudalyvaus dvejose edukacijose (teorinėje ir praktinėje).

1. Teorinė dalis (ekskursija su paskaita atsižvelgiant į vaikų amžių). Trukmė 1,5 – 2 val.
Keramikinio dirbinio gamyba. Moksleiviai supras kaip iš paprasto iškasto žemės gumulo molis tampa plastiška lipdymui tinkati medžiaga, arba skysta mase, naudojama pylimui (molio paruošimas). Pamatys molio formos suteikimo galimybes: lipdymą, žiedimą, pylimą, štampavimą ir t.t., džiovinimo ypatybes, unikalias degimo krosnis. Molinių dirbinių gambos procese vaikai vaizdžiai supras ryšį bei igys žinių fizikos, chemijos, dailės bei istorijos mokslų srityse.
Keramikinio dirbinio dekoravimas. Edukacinės ekskursijos metu moksleiviai susipažins su dekoravimo galimybėmis (dažymas, purškimas, gramdymas, raižymas it t.t.) bei galės patys išbandyti.

2. Arbatos pertraukėlė, vaikas turės laisvą pusvalandį arbatos gėrimui bei valgymui jei pietūs užsakyti. Trukmė 30 min.

3. Praktinė dalis (molio dirbtuvės atsižvelgiant į vaikų amžių). Trukmė 1,5 – 2 val. Bus galimybė keramikos gaminius išdegti ir vėliau kiekvienam savo pasiimti.
Individuali praktinė veikla. Šių dirbtuvių metu vaikai lipdys. Išmoks sulipdyti molio dirbinių būdingų tam tikram laikotarpiui. Per individualią veiklą vaikas ne tik susipažins su moliu, bet įgys daugiau karjeros valdymo kompetencijos. Šios individualios kūrybinės veiklos metu vyksta savirealizacija, relaksacija bei savęs pažinimas. Vaikai įgys lipdymo praktinių įgūdžių.
Grupinė praktinė veikla. Vaikai dirba grupėse. Į molį žvelgiama kitaip. Tai tampa bendradarbiavimo principais pagrįsto meninio kūrinio sukūrimo įrankiu. Vaikai iš molio sukūrs paveikslą. Susipažins su dekoratyvumu, dekoro ir formos santykiu. Vaikai įgys dekoravimo praktinių įgūdžių.

4. Aptarimas. Po visos edukacinės programos vyksta žodinis veiklos aptarimas. Prisimenami ir apibendrinami esminiai dalykai, vyksta savianalizė. Trukmė iki 30 min.
Edukacijos vyks: gegužės ir birželio mėnesių darbo dienomis.
Programos kaina: 7,5 eurai vaikui (be pietų), 10 eurų vaikui (su pietumis).
Ekskursijos trukmė: 4 – 5 valandos.

Būtina išankstinė registracija!

Daugiau informacijos gausite paskambinę telefonu: +370 611 50530 (Agota)

Lydintis mokytojas išsirinks keramikinę dovaną!

Kainos yra nurodytos be PVM